Dit recept wilde ik echt al heel lang uitproberen. Door de bloemkool te roosteren in de oven krijgt het een wat nootachtige smaak. Het is veel minder zompig dan wanneer je het kookt. Gekookte bloemkool, step aside, want geroosterde bloemkool smaakt zoveel beter!

Ingrediënten:

  • Een bloemkool
  • Olijfolie of zonnebloemolie
  • Twee flinke tenen knoflook
  • Smaakmakers zoals; Kurkuma, nootmuskaat of foelie, peper, zout, chilipoeder, basilicum, gemberpoeder.

Bereidingswijze:

  1. Verwarm de oven voor op 200 graden.
  2. Snijd de bloemkool in plakken. Des te dunner je de plakken snijdt, des te makkelijker de bloemkool gaar wordt.
  3. De stronk is nogal hard om te eten, maar als je deze schilt dan kan je de stronk ook prima eten.
  4. Pers de knoflook en meng deze met een flinke scheut olie. Je kan dit ook ver van tevoren doen zodat de smaak van de knoflook in de olie trekt. Bestrijk de plakken met de knoflookolie.
  5. Meng de kruiden en specerijen met elkaar. Je kan eindeloos variëren. Mij leek een combinatie van gember en nootmuskaat heerlijk en daarbij heb ik nog allerlei andere kruiden gebruikt. Ik heb overal wel één of twee theelepels van gebruikt en dat met elkaar gemengd. Vervolgens heb ik dat verdeeld over de bloemkool.
  6. Zet de bloemkool ongeveer 40 minuten in de oven. Kijk na 30 minuten of de bloemkool niet te donker wordt, eventueel kan je de bakplaat dan bedekken met aluminiumfolie, dat voorkomt dat de bloemkool nog donkerder wordt.
  7. Serveer eventueel met nog wat verse kruiden zoals bieslook of basilicum of besprenkel met een beetje citroen voor een frisse smaak.

Eet smakelijk!

Ik ga bloemkool echt veel vaker roosteren in plaats van koken. De geroosterde bloemkool is lekker knapperig en ik vind het veel smaakvoller zo. Ook kan je zo eindeloos variëren met verschillende kruiden. Heb jij weleens geroosterde bloemkool gegeten?

Liefs,

Suus

 

 

Leave A Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *