Ik kook bijna altijd voor 2 of meer personen en vind het dan ook echt verschrikkelijk als ik alleen voor mezelf hoef te koken. Vaak komt dat omdat ik er dan totaal geen moeite voor doe en het uiteindelijk helemaal niet zo lekker smaakt. ‘Daar moet verandering in komen’ dacht ik. Ik had nog wat overgebleven groenten in huis en niet zo’n zin om boodschappen te doen, maar uiteindelijk daardoor deze heerlijke buddha bowl bedacht. Het is weer een easy-peasy gerecht en die kan je prima voor jezelf klaarmaken.

Ingrediënten voor 1 persoon:

  • 70 gram noedels
  • 50 gram linzen (het makkelijkst is voorgekookt in blik of zak)
  • 1 tomaat
  • Een kwart komkommer
  • Een tiental zilveruitjes (of meer als je ze net zo lekker vindt als ik)
  • Een ei
  • 4-5 kastanjechampignons
  • een scheut sojasaus
  • een scheut ketjap
  • Een klein stukje gember (of gemberpoeder)
  • Een beetje gembersiroop of chilisaus
  • Optioneel: sesamzaad en edelgistvlokken

Bereidingswijze:

  1. Kook de noedels volgens de gebruiksaanwijzing, kies voor udon noedels, glasnoedels, mie of een andere soort noedels die je lekker vindt.
  2. Als je kiest voor gedroogde linzen kook je deze ongeveer 20 minuten. Ik had per ongeluk rode linzen gebruikt, maar die zijn niet echt geschikt voor in de salade. Kies liever voor groene of zwarte linzen.
  3. Voorgekookte linzen kan je in de pan opwarmen of je doet ze koud door de salade.
  4. Kook het ei, voor een zacht ei kook je het 3-4 minuten, halfzacht is 5-6 minuten en een hardgekookt ei duurt 8 minuten.
  5. Maak de kastanjechampignons schoon en snijd in dunne plakjes. Bak in olie tot ze goed goudbruin zijn. Ondertussen snijd je een stukje gember (ong 2 cm) in hele fijne kleine stukjes of gebruik een theelepel gemberpoeder. Dan blus je de kastanjechampignons af met een scheut sojasaus, ketjap en gembersiroop of chilisaus. Dit wordt een soort van teriyaki sausje. Laat het een tijdje inkoken tot het de dikte heeft van limonadesiroop en de champignons een beetje kleverig worden. Eventueel kan je nog wat sesamzaadjes toevoegen.
  6. Snijd de tomaat en komkommer in blokjes en het ei in plakjes.
  7. Schep de noedels op een bord en leg de linzen, tomaat, komkommer, zilverui en kastanjechampignons hier bovenop. De saus van de champignons kan je als soort dressing voor de buddha bowl gebruiken. Eventueel kan je nog wat edelgistvlokken toevoegen als smaakmaker.

Hoe leuk ziet dit eruit! Dan is het toch helemaal niet meer zo erg als je alleen eet? Het maakt mij in ieder geval er vrolijk. Het is supergezond, vegetarisch en gewoon heel erg lekker!

Op de hoogte blijven van alle recepten die ik maak? Volg mij dan op Instagram!
Meer recepten uitproberen? Bekijk dan al mijn recepten op deze pagina.

Geniet ervan 🙂

Liefs,

Suus

 

 

Leave A Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *